Δευτέρα, 14 Μαρτίου 2016

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ   19   ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ  2016

    Η   ομάδα    παλαιμάχων   ποδοσφαίρου   έκοψε   την   πίτα  της    στο  ΣΤΕΚΙ   ΤΩΝ   ΚΥΝΗΓΩΝ
για   το  καλό  της  χρονιάς. Αρκετοί   ήταν   αυτοί  που   παραβρέθηκαν   και   τίμησαν   το  γεγονός.
Μερικοί  μάλιστα    δοκίμασαν   τις  δυνάμεις  τους  και   πάνω   στην  πίστα.
Ακολουθούν   φωτογραφίες  από  την  εκδήλωση.













Σάββατο, 23 Ιανουαρίου 2016

                                  ΣΑΒΒΑΤΟ  23  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ  2016

                                         ΚΟΠΗ  ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ

ΤΗ   ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ ΤΟΥΣ   ΕΚΟΨΑΝ  ΟΙ   ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ   ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ
ΛΙΓΟ  ΠΡΙΝ    ΑΠΟ  ΤΟ  ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΟ  ΔΙΠΛΟ  ΣΤΟ  ΓΗΠΕΔΟ  ΤΟΥΣ 
 ΣΤΟΝ  ΟΒΑ.    ΧΡΕΗ  ΟΙΚΟΔΕΣΠΟΤΗ  ΕΚΤΕΛΟΥΣΕ  Ο  ΠΡΕΣΒΥΤΕΡΟΣ 
ΤΗΣ  ΠΑΡΕΑΣ  Ο ΚΥΡΙΟΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ   ΚΟΥΤΡΗΣ  Ο ΟΠΟΙΟΣ  ΑΝΕΛΑΒΕ
ΝΑ  ΚΟΨΕΙ  ΚΑΙ   ΝΑ  ΜΟΙΡΑΣΕΙ  ΜΕ  ΠΑΤΡΙΚΗ  ΣΤΟΡΓΗ  ΤΑ  ΚΟΜΜΑΤΙΑ
ΤΗΣ  ΠΙΤΑΣ   ΣΤΟΥΣ     ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ  ΤΟΥ.    ΟΙ  ΕΥΧΕΣ   ΠΟΥ  ΚΥΡΙΑΡΧΗΣΑΝ
ΣΕ  ΑΥΤΗ  ΤΗ  ΣΕΜΝΗ  ΤΕΛΕΤΗ  ΗΤΑΝ  ΕΥΧΕΣ  ΓΙΑ  ΥΓΕΙΑ  ΚΑΙ  ΟΡΕΞΗ  
ΓΙΑ   ΜΠΑΛΑ   ΧΩΡΙΣ  ΓΚΡΙΝΙΑ  ΚΑΙ  ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ  ΝΑ  ΑΦΗΣΟΥΜΕ  ΣΤΗΝ
ΑΚΡΗ  ΤΗΝ  ΚΡΙΣΗ  ΚΑΙ  ΝΑ   ΓΙΝΟΥΜΕ  ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ  ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
ΤΥΧΕΡΟΣ   ΑΝΑΔΕΙΧΤΗΚΕ Ο   ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ  ΠΟΥ  ΒΡΗΚΕ  ΤΟ  ΦΛΟΥΡΙ.
ΟΣΟ  ΓΙΑ  ΤΟ  ΔΩΡΟ  ΤΟΥ  ,ΠΡΕΠΕΙ  ΝΑ  ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ  ΤΟΝ  ΚΥΡ  ΓΙΑΝΝΗ.........
ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ   ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ   ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΚΟΠΗ  ΤΗΣ  ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ.

                                                                                   ΓΙΑΞΗΣ  ΣΤΑΥΡΟΣ  
                                                                                        23  -1 -  2016












Σάββατο, 21 Ιουνίου 2014

                           ΤΕΤΑΡΤΗ   2  ΙΟΥΛΙΟΥ  2014


                                   ΑΥΛΑΙΑ   ΣΤΑ  17α  ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΑ


Την   Κυριακή   29  Ιουνίου   έπεσε   η  αυλαία   του  17ου  Πανελλήνιου  Διασυλλογικού  Πρωταθλήματος   Ποδοσφαίρου   Εκπαιδευτικών    Πρωτοβάθμιας  Εκπαίδευσης  που  διεξήχθη  στην  όμορφη   και   φιλόξενη  πόλη  της  Πρέβεζας. Από  την   Τετάρτη  25  Ιουνίου  και  ως  την 
Κυριακή   29  Ιουνίου ,   18  αποστολές  ομάδων  έδιναν   τον  αγώνα  τους  για  την  κατάκτηση 
του  τροπαίου. Νικήτρια   αναδείχθηκε   η  ομάδα  της  Κύπρου  που  νίκησε   στον  τελικό  την 
ομάδα  των  Ιωαννίνων  με  σκορ   4-1
    Η οργάνωση   μπορεί  να  χαρακτηριστεί   σχετικά   καλή   και   οι   υπεύθυνοι   έκαναν  ό,τι
μπορούσαν   για  να  βοηθήσουν.  Σύμφωνα  με   πληροφορίες  που έχουμε ,  υπάρχουν  παράπονα
για  τις  μεγάλες  αποστάσεις  των  γηπέδων   από  την   πόλη   20 με   25   χμ  (  γήπεδα  Ωρωπού 
και  Λούρου ),  για   την   μέτρια  ως  κακή   κατάσταση   αποδυτηρίων  και   πάγκων και   το  
κυριότερο   η    συμμετοχή   νεαρών   παικτών   24 -25  χρονών  ,όσο  κινδυνεύουν  οι   μεγάλοι  συνάδερφοι   από  αυτή  την  άνιση  μάχη   τόσο  κινδυνεύουν  και  οι   νεαροί  να   τραυματιστούν.
  Αυτό θα  πρέπει   να   το   προσέξει   η  Ξάνθη  και   να   βάλει  ένα  κατώτατο  όριο  ηλικίας  π.χ
35 χρόνια  αν   θέλουν   να   συνεχιστεί   αυτός  ο  θεσμός  γιατί   διαφορετικά  οι  ομάδες  θα 
μειώνονται  (  Χαλκίδα  24  ομάδες,  Τρίκαλα  20  ομάδες , Πρέβεζα  18 ομάδες)  και  δε  θα 
αποτελεί  δικαιολογία   η  κρίση. Με  την   ίδια  λογική  του  χρόνου   χρησιμοποιήστε  U19  και
οι  δάσκαλοι  να  πάνε   στις  ταβέρνες.
  Ακολουθεί   αναλυτικός  πίνακας   με  τους  αγώνες   κάθε  ομίλου  και   φωτογραφίες  από  την  ομάδα  της  Κέρκυρας  αφού  σε  αυτήν   αγωνίζονται  τρεις  αποσπασμένοι Σερραίοι
  Του  χρόνου   το  πρωτάθλημα  θα  γίνει   στην  Ξάνθη, ελπίζουμε  να  κατεβεί   η  ομάδα  των 
   Σερρών ,και  να  μπουν   2-3  κανόνες.
                                                           ΚΑΛΟ  ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ


            Όλα τα αποτελέσματα στα 17α Ακριτείδια 2014    (  από  το  site  της  Θεσσαλονίκης)
1ος όμιλος                   Τρίκαλα, Πρέβεζα, Κύπρος, Κοζάνη
1η αγωνιστική
Ώρα
Γήπεδο
Ημερομηνία
 Τρίκαλα-Κύπρος   1-0
18:00
Πρέβεζας
Τετάρτη 25-06
Πρέβεζα –Κοζάνη  4-1
19:30
Πρέβεζας
Τετάρτη 25-06
2η αγωνιστική
Πρέβεζα – Κύπρος   2-6
18:00
Πρέβεζας
Πέμπτη 26-05
Τρίκαλα – Κοζάνη    7-0
19:30
Πρέβεζας
Πέμπτη 26-05
3η αγωνιστική
Κύπρος –Κοζάνη      4-0
18:00
Πρέβεζας
Παρασκευή 27-06
Τρίκαλα – Πρέβεζα  0-1
19:30
Πρέβεζας
Παρασκευή 27-06
2ος όμιλος                   Ιωάννινα, Πιερία, Αγρίνιο, Ξάνθη
1η αγωνιστική
Ώρα
Γήπεδο
Ημερομηνία
 Πιερία –Ξάνθη         2-3
18:00
Ζαλόγγου
Τετάρτη 25-06
Ιωάννινα – Αγρίνιο  2-0
19:30
Ζαλόγγου
Τετάρτη 25-06
2η αγωνιστική
Αγρίνιο –Ξάνθη        3-3
18:00
Ζαλόγγου
Πέμπτη 26-05
Ιωάννινα – Πιερία    3-2
19:30
Ζαλόγγου
Πέμπτη 26-05
3η αγωνιστική
Πιερία - Αγρίνιο
18:00
Ζαλόγγου
Παρασκευή 27-06
Ιωάννινα – Ξάνθη   5-1
19:30
Ζαλόγγου
Παρασκευή 27-06
3ος όμιλος          Χαλκίδα, Κέρκυρα, Άρτα, Φλώρινα, Έβρος
1η αγωνιστική
Ώρα
Γήπεδο
Ημερομηνία
Άρτα – Κέρκυρα       4-2
18:00
Ωρωπού
Τετάρτη 25-06
Φλώρινα – Έβρος    1-0
19:30
Ωρωπού
Τετάρτη 25-06
2η αγωνιστική
Χαλκίδα – Άρτα         1-3
9:00
Ωρωπού
Πέμπτη 26-05
Κέρκυρα – Φλώρινα  0-1
9:00
Λούρου
Πέμπτη 26-05
3η αγωνιστική
Κέρκυρα – Έβρος      2-3
18:00
Ωρωπού
Πέμπτη 26-06
Χαλκίδα – Φλώρινα  4-5
19:30
Ωρωπού
Πέμπτη 26-06
4η αγωνιστική
Κέρκυρα – Χαλκίδα  1-0
9:00
Ωρωπού
Παρασκευή 27-06
Άρτα – Έβρος          2-0
9:00
Λούρου
Παρασκευή 27-06
5η αγωνιστική



Άρτα - Φλώρινα
18:00
Ωρωπού
Παρασκευή 27-06
Χαλκίδα – Έβρος
19:30
Ωρωπού
Παρασκευή 27-06






4ος όμιλος         Θεσσαλονίκη, Λαμία, Καβάλα, Ημαθία, Λάρισα
1η αγωνιστική
Ώρα
Γήπεδο
Ημερομηνία
Θεσσαλονίκη – Λαμία   1-1
18:00
Μύτικα
Τετάρτη 25-06
Ημαθία – Λάρισα            1-1
19:30
Μύτικα
Τετάρτη 25-06
2η αγωνιστική
Θεσσαλονίκη –Καβάλα  1-0
9:00
Μύτικα
Πέμπτη 26-05
Λαμία –Ημαθία                3-1
9:00
Ζαλόγγου
Πέμπτη 26-05
3η αγωνιστική
Λαμία – Λάρισα               1-2
18:00
Μύτικα
Πέμπτη 26-06
Καβάλα – Ημαθία            2-0
19:30
Μύτικα
Πέμπτη 26-06
4η αγωνιστική
 Θεσσαλονίκη –Λάρισα  4-0
9:00
Μύτικα
Παρασκευή 27-06
Λαμία – Καβάλα               0-0
9:00
Ζαλόγγου
Παρασκευή 27-06
5η αγωνιστική
Καβάλα – Λάρισα           1-0
18:00
Μύτικα
Παρασκευή 27-06
Θεσσαλονίκη – Ημαθία  1-0
19:30
Μύτικα
Παρασκευή 27-06









Προημιτελικοί

1ος αγώνας
Ώρα
Γήπεδο
Ημερομηνία
 1ος Α΄ ομίλου -2ος Δ΄ομίλου
KΥΠΡΟΣ-ΚΑΒΑΛΑ            6-1
9:30
Μύτικα
Σάββατο 28-06
2ος αγώνας
1ος Δ΄ομίλου – 2ος  Α΄ ομίλου
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΤΡΙΚΑΛΑ  1-2
9:30
Ζαλόγγου
Σάββατο 28-06
3ος αγώνας
1ος Γ΄ ομίλου – 2ος Β ΄ομίλου
ΑΡΤΑ-ΞΑΝΘΗ    3-3 (4-5)πεν.
9:30
Λούρου
Σάββατο 28-06
4ος αγώνας
9:30


1ος Β΄ ομίλου -2ος Γ΄ομίλου
ΙΩΑΝΝΙΝΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ    3-2
9:30
Ωρωπού
Σάββατο 28-06

Ημιτελικοί

1ος ημιτελικός
Ώρα
Γήπεδο
Ημερομηνία
 Νικητής 1ου  - Νικητής 3ου
ΚΥΠΡΟΣ-ΞΑΝΘΗ            3-0
18:00
Πρέβεζας
Σάββατο  28-06
2ος αγώνας
Νικητής 2ου – Νικητής 4ου
ΙΩΑΝΝΙΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ           4-1
18:00
Μύτικα
Σάββατο 28-06

Οι τελικοί αγώνες έγιναν στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας  την Κυριακή 29 Ιουνίου 2014 .
Μικρός τελικός ώρα 9:00 πμ          ΞΑΝΘΗ-ΤΡΙΚΑΛΑ   3-0 (χωρις αγώνα)
Μεγάλος τελικός ώρα 10:30 πμ   ΙΩΑΝΝΙΝΑ-ΚΥΠΡΟΣ   1-4
1.ΚΥΠΡΟΣ   2.ΙΩΑΝΝΙΝΑ   3. ΤΡΙΚΑΛΑ   4. ΞΑΝΘΗ

Μπράβο στα παιδιά της Κύπρου για την κατάκτηση του τροπαίου.